Yeni Nissan Juke 2015 Özellikleri | 2020-2019-2018
Yeni Nissan Juke 2015 Özellikleri
5 sene Önce Yazıldı

Crossover sınıfının fenomeni kabul edilen Qashqai’nin küçük kardeşi olan makyajlandı.Görünüm olarak rakiplerinden çok farklı olan Nissan Juke, makyajdan sonra daha dikkat çekici bir hal aldı.

Hep beraber Yeni Nissan Juke‘un özelliklerine bir göz atalım.

Nissan Juke’un dışında yapılan değişiklikler açıkcası çok fazla değil.Yinede fark edilecek bazı detay ve çizgiler mevcut.Bumeranga benzer, led teknolojili gündüz farları ve yeni tasarımlı siyah tampon ön burunda yapılan değişiklikler.

Otomobilin arkasında ise çok daha sportif tasarıma sahip tampon ve yukarıya doğru sivrilen hacimli spot lambaları dikkat çekiyor.

Seriye yeni eklenen renk kombinasyonlarıyla Nissan Juke’un çok daha renkli bir kişiliğe büründüğü ortada.

Nissan Juke‘un kabininde eskisine göre pek bir fark bulunmuyor.Orta kokpitte dokunmatik multimedia ekranı, onun altında klima sürüş modlarının seçilebildiği alan ve renkli vites konsolu yer alıyor.Vites kolunun hemen arkasında küçük eşyalarınız için yerler mevcut.

nissan-juke-ic-tasarim

Klimanın ve sürüş modlarının seçilebildiği kontrol kumandasına erişim ve kullanım kolay.

Makyajla birlikte Yeni Nissan Juke’da artık panoramik tavanda tercih listesinde bulunuyor.Bu sayede sürüş alanı ve iç mekan biraz daha ferah bir hale geliyor.

Kokpit küçük crossover sınıfının beklentilerini karşılayacak düzeye sahip.Önde bizim hoşumuza giden iyi bir yaşam alanı mevcut.

Arkada ise yeterli düzeyde diz ve baş mesafesi sunulan özelliklerden.

Nissan Juke’un en büyük eleştiri kaynaklarından birisi küçük bagaj hacmiydi.Ancak makyajla birlikte bu sorunda ortadan kaldırılmış.Önce ki Juke 251 litre bagaj hacmi sunarken, Yeni Nissan Juke hareket edebilen zemin sayesinde 354 litre bagaj hacmine sahip.

[Note]Nissan Juke Motor ve Sürüş Özellikleri[/Note]

İncelediğimiz araçta 1.5 litrelik dizel motor görev yapıyor.Renault-Nissan ortaklığında geliştirilen bu motor, 110 beygir güç ve 260 nm tork üretiyor.Bu motor sadece 6 ileri manuel vitesle satın alınabiliyor.

Motorun alt devirlerden itibaren ürettiği yüksek tork değerleri sayesinde akıcı sürüşler yapmak mümkün.Performans beklentilerine de olumlu cevaplar bulabiliyorsunuz.

Sert ayarlanmış süspansiyonları sayesinde Nissan Juke yeri çok sağlam bir şekilde tutunuyor ancak sürüş konforu açısından makul bir durumda olduğunu da söylemek zorundayız.

Düz asfalt zeminlerde sürüş konforu iyi ancak engebeli zeminlerde darbe emiş gücü biraz yetersiz kalmış.

[Info]Yeni Nissan Juke Yakıt Tükerimi[/Info]

Neredeyse tüm Renault-Nissan modellerinde kullanılan bu 1.5 litrelik dizel motorun tutumluluk potansiyeli yüksek.

Bir hafta kullanılan Nissan Juke ile 400 kilometre mesafe katedildi.Yol bilgisayarına bakıldığında ortalama 5.8 litrelik bir tüketim ortalaması gözlemlendi.Bu değer oldukça yeterli düzeyde.

[About_Box]Nissan Juke Son Yorum[/About_Box]

Yeni Nissan Juke bu sınıfta dikkat çekici bir otomobil almak isteyenler için ideal bir seçenek gibi görünüyor.Özellikle bayanların tercih ettiği bu otomobil sizin için iyi bir tercih olacaktır.

 


Yukarı