Yakıt Tasarrufu İçin Öneriler
yakit-tasarrufu

Dünyada benzinin fiyatı düşüyor ancak ülkemizde durum aynı.Benzin pahalı, masrafları en aza indirmek için işte yapılması gerekenler.

Dizel arabalarda kullanılan motorin, benzine göre daha ekonomik bir yakıttır.Ancak dizel arabalarda dikkat edilmesi gereken yakıt tasarufu için sürücülerin bilmesi gereken konular vardır.

Öncelikle Dizel Arabalarda motoru mutlaka rolantide ısıtmamız gerekiyor.Ancak bu motor ısıtma işlemini yolda yaparsanız yakıt tasarrufu açısından tercih ediyoruz.

Uzun yola çıktığınız zaman eğer Dizel araba kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi arabayı sabit hızda ve uygun devirde kullanmanızdır.Tavsiye ettiğimiz bir başka husus ise vites değişikliği 2.000-4.000 devir aralığında yapmanızdır.Tabi bu her otomobilde aynı değildir.

Çok fazla frene basmamanız gerekiyor.Kaliteli yakıt kullanmanız çok önemli.Dizel yada benzinli motorlarda arabanın performansı çok yüksek dahi olsa kullanırken agresif hareketlerden kaçınmalısınız.

Arabanız ne kadar hafif olursa yine o kadar çok yakıt tasarrufu yapabilirsiniz.Bu yüzden arabanızda ki fazlalıkları dışarı çıkarmanız gerekmektedir.Eğer bulunduğunuz şehirde yeşil dalga varsa bunu iyi takip etmelisiniz.

Arabanızı mümkün olduğunca uzak mesafelere gitmek için kullanın.Olabildiğince otomobilinizi sarsıntısız yollarda sürmeye çalışın.Mümkün olduğunca çukurlardan kaçının.

En Az Yakan Arabalar için tıklayın

 
Araba Fiyatları hakkında 400 makale
Arabalar hakkında web sitemizde piyasaya dair bilgiler bulabilirsiniz.Ayrıca sıfır ve ikinci el otomobillerin teknik özellikleri ve fiyat bilgilerini sizler için toparladık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*