Volkswagen Scirocco 2015 Özellikleri | 2020-2019-2018
Volkswagen Scirocco 2015 Özellikleri
5 sene Önce Yazıldı

Volkswagen Scirocco 2015 yenilenen tasarımıyla artık çok daha dikkat çekici, fonksiyonellik konusunda eksileri olsa da, güçlü motoru, performansı ve sportif sürüş karakteriyle bir öne çıkıyor.

2008 yılından beri aynı görünüme sahip olan Scirocco, yenilendi ve daha genç bir görünüm kazandı.

Hep beraber Volkswagen Scirocco’nun özelliklerine bir göz atalım.Bakalım VW Scirocco 2015 spor otomobil meraklılarının ilgisini çekecek mi?

Makyajlanan Scirocco önden bakıldığında, artık çok daha modern görünüyor.Bunda yeni tamponun ve özelliklede ledli gündüz farlarının büyük önemi var.Boyutlarında her hangi bir değişiklik yapılmayan Scirocco’nun profili ise eskiden olduğu gibi hale son derece sportif.

2015_Volkswagen_Scirocco

Otomobilin arkasında ise bagaj kapağında ki çıkıntı, ve yeni tasarıma ledli spot lambaları dikkat çekiyor.

Eski nesilden tanıdığımız kokpit, aynı şekilde korunmuş.Ancak buna ek olarak yağ, ısı, kronometre ve turbo basınç saati gibi spor bir otomobilde olması gereken aksesuarlar eklenmiş.
Görünüm ve fonksiyonellik olarak, Volkswagen Scirocco 2015 in kokpitine artı katıyor olsa da, bu göstergelerin direk karşıya bakıyor olması biraz hatalı gibi geldi.
Şöför koltuğunda bu göstegelere bakarken sol kısımları net bir şekilde göremiyorsunuz.Sportif göstergeler biraz daha sürücü odaklı yapılabilirmiş.
İç mekan genişliği konusunda Scirocco 2015 ten fazla bir şey beklememek gerekiyor.Önde ki yaşam alanı çok fazla ferah olmasa da yinede yeterli genişliği bizlere sunuyor.Küçük eşyalarınız için ise yeterli alanlar mevcut.

Arka koltuk yani yaşam alanında iyi diz ancak makul bir baş mesafesi sunuluyor.1.80 boyunda ki yolcuların çok rahat edeceği fazla söylenemez.

Ayrıca arka koltuğun iki kişilik olması bu araçta 5. kişiye yer olmadığı anlamına geliyor.

312 litrelik bagaj hacmi pek fazla geniş değil.Ancak günlük kullanım beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.Burada ki önemli husus bagaj eşiğinin yüksekte, bagaj alanının ise alçakta olması.

[Info]VW Scirocco Motor ve Sürüş Özellikleri[/Info]

İncelediğimiz Volkswagen Scirocco 2015 model otomobilde 1.4 litrelik, çift aşırı beslemeli, benzinli motor bulunuyor.160 beygir güç ve 240 nm tork üreten bu motoru, isterseniz 6 ileri manuel vitesle yada isterseniz 7 ileri çift kavramalı DSG vitesle alabiliyorsunuz.

DSG vitesi direksiyonun altında bulunan fonksiyonel kolla kontrol edebiliyorsunuz.

2015-vw-scirocco-iç-tasarımı

Motor hem süpercharger hemde turbo besleme sayesinde canlı bir yapıya sahip.Performans istediğiniz de kesinlikle mahçup olmayacağınızı söyleyebilirim.

Motor ile şanzumanın uyumu çok iyi.Günlük kullanımda geçişler çok iyi ve sarsıntısız gerçekleşiyor.Ayrıca spor kullanımda ise manuel şanzumanı direksiyonun arkasında ki kollarlar değiştirmekte oldukça zevkli.

Çok gelen sorulardan biriside Yeni Kasa VW Scirocco‘nun şanzumanında herhangi bir sıkıntı olup olmadığı.Yaptığımız sürüşlerde biz herhangi bir sıkıntı görmedik.

Scirocco’nun sportif karakterine uyumlu olacak şekilde, süspansiyon ayarlarıda sert yapılmış, her ne kadar amartisörler darbe emicilik konusunda iyi işler başarsa da
konfor seviyesinin yüksek olduğunu söylemek zor.Ancak bildiğiniz gibi VW Scirocco sportif bir otomobil bunuda göz önünde bulundurmakta fayda var.

Yere sağlam basan Scirocco’nun yol tutuşu ise hiçte fena değil.

Gelelim VW Scirocco yakıt tüketimi konusuna; 3 gün test edilen otomobille 270 km yol katedildi.Yol bilgisayarında 8.4 litre ortalama tüketim görünüyor.Bu değer Scirocco’nun performansını dikkate alınınca oldukça iyi.Ancak söz konusu hız olursa bu değerin çok daha yükseğe çıkacağını bilmenizde fayda var.

 VW Scirocco Resimleri


Yukarı