Türkiye Volkswagen Jetta ve Caddy Satışlarını Durdurdu
2015-volkswagen-jetta

2015 model Jetta ve 1.6 motora sahip Caddy modelleri için satış durdurma kararı alındı.

Volkswagen yetkili satıcısı Doğuş Otomotiv, emisyon skandalında adı geçen Jetta ve Caddy modellerinin satışlarını durdurdu.

Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Fikri Işık, Volkswagen Türkiye Resmi Distribütorü Doğuş Otomotivin 20.10.2015 tarihi itibariyle Jetta ve 1.6 litre TDI motora sahip Caddy modellerinin satışlarını durduracağını söyledi.Hemen ardından Doğuş Otomotiv konu ile ilgili şu açıklamayı kamuoyu ile paylaştı;

“Volkswagen AG yetkilileriyle sürdürmekte olduğumuz görüşmeler neticesinde, tarafımızca alınan kararla gönüllü olarak, Jetta ve Caddy modellerimizde sadece EA189 EU5 1.6 TDI motor tipindeki araçların satışını bu akşam itibarıyla geçici olarak durdurmuş bulunmaktayız. Diğer modellerimizin satışı ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.”

Bakan Işık, konuyla yakinen ilgilendiğini ve teknik güncellemeler yapıldığında otomobillerin tekrar satışa çıkarılacağını kaydetti.
Araba Fiyatları hakkında 400 makale
Arabalar hakkında web sitemizde piyasaya dair bilgiler bulabilirsiniz.Ayrıca sıfır ve ikinci el otomobillerin teknik özellikleri ve fiyat bilgilerini sizler için toparladık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*