Traktör Satışları 2015 Yılında Arttı | 2020-2019-2018
Traktör Satışları 2015 Yılında Arttı
4 sene Önce Yazıldı

Ülkemizde geçen yıl 60 bin traktör satışı yapıldı ve 2016 yılı içerisinde bu rakamı geçileceği tahmin ediliyor.

Türkiye’de traktör pazarının çoğunu elinde tutan yabancı firmalar olsada, çiftçimiz yerli traktör markalarını tercih etti.Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir yaptığı açıklamada, çiftçilerin konforlu, yakıt maliyeti az, işini kolaylaştıracak, yedek parça sorunu yaşamayacağı, ikinci eli değerli traktörlere daha fazla ilgi gösterdiğini söyledi.

Bölgeden bölgeye değişen traktör versiyon satışlarında çiftçiler genellikle tarla ve bahçe tipi modelleri tercih etti.Ayrıca tercihlerinde düşük emisyon ve yüksek performans seçimleri ön plana çıktı.

İrfan Özdemir “Bu analizler sonucunda her yıl ürünlerimizde çiftçinin taleplerine göre yenilikler yapıyoruz. Türkiye’de traktör piyasasında 30 firma, 38 markayla yer alıyor. Türkiye pazarındaki markaların yüzde 72’si yabancı ancak satışların yüzde 80’ini yerli traktörler oluşturuyor.

Geçen yıl Türkiye’de 59 bin 500 traktör satıldı. Bu yıl satışların geçen yılın üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Bu satışların da önemli çoğunluğunu yerli markalar oluşturuyor.” dedi.

Hattat Traktör 266 G Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri 2015

 


Yukarı