Trafik Sigortası Fiyatları Arttı İşte Yeni Fiyatlar
trafik-sigortasi-fiyatlari-artti

Artan kur değeri ve yasal düzenlemeler trafik sigortasını %30 artırdı.Bu işi yapan sigortacılar ise fiyatların önümüzde ki dönemde dahada artacağını açıkladı.

Türkiye Sigorta Birliği yaptığı açıklamada prim artışlarını, değişen kur ve yasal düzenlemelere bağladı.Kurum; geçen yıl aynı dönemle karşılaştırıldığında %30’lik bir artış olduğunu söyledi.

Zarar 1.2 Milyar Lira

Piyasanın yaklaşık olarak 1.2 Milyar TL zarar ettiğini söyleyen TSB, önümüzde ki dönemde primlerinden dahada artacağını söylüyor.

Bu da ilk 6 ayda pek zam olmadığını düşünürsek, ikinci 6 ayda yüzde 40’lar civarında bir artış olabileceğini gösteriyor. Bu her kademede olmayacaktır, ağırlıklı olarak ilk kayıt ve hasarlı müşterilerde kendisini hissettirecektir.

Şunu da söylemek gerekir, geçen yıl ve bu yılın ilk yarısında önceki yıllara göre ortalamada yüzde10’lar civarında indirim yapıldı.
Araba Fiyatları hakkında 400 makale
Arabalar hakkında web sitemizde piyasaya dair bilgiler bulabilirsiniz.Ayrıca sıfır ve ikinci el otomobillerin teknik özellikleri ve fiyat bilgilerini sizler için toparladık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*