Skoda Superb 2015 Özellikleri ve Fiyat Listesi | 2020-2019-2018
Skoda Superb 2015 Özellikleri ve Fiyat Listesi
5 sene Önce Yazıldı

Skoda’nın amiral gemisi Superb 2015 yakın bir zamanda makyajlanarak daha taze bir görünüme kavuştu.Teknik ve donanım özelliklerini inceleyeceğimiz Superb bakalım beklentileri karşılayabiliyormu.

Yeni Kasa Suberb geçirdiği makyajdan sonra, artık çok daha yakışıklı görünüyor.Önden bakıldığında küçük kardeşi Octavia ile olan benzerliği hiçte gözümüzden kaçmıyor.

Yeni Skoda logosunun kullanıldığı kaputu, yeni panjuru ve ledli farların bunda çok büyük payı var.

Profilden bakıldığında, bir hayli uzun olduğu gözlerden kaçmayan Yeni Superb, iç mekanda da yaşam alanı hakkında bizlere ufak ipuçları veriyor.

2015-skoda-superb-iç-tasarım

Arka bölüm ise yeni tasarım ledli spot lambaları sayesinde artık daha modern bir görünüme sahip.

Patenti Skoda’ya ait olan tvindoor bagaj kapağına bir göz atalım.Superb’nin bagajını, isterseniz normal bir Sedan arabanın bagajını açar gibi açabiliyrsunuz yada isterseniz arka camlar beraber hatchback gibi açabiliyorsunuz.Bu sayede bagaja büyük eşyalarınızı yüklemek oldukça kolay.

Burda ki tek sıkıntı her nekadar bagaj çok geniş gibi görünsede, yükleme hacminin küçük kardeşi Octavia ile aynı olması biraz düşündürücü.

Otomobilin sürüş performansını incelemeden önce Suberb’nin en iddialı olduğu arka kısımda ki yaşam alanından bahsetmek gerekiyor.

skoda-superb-arka-koltuklar

Skoda Suberb 2015 ‘de sunulan diz mesafesi ki aslında biz buna bacak bacak üstüne atma mesafesi de diyebiliriz, oldukça iyi ve geniş.Sınıf standartlarının bir hayli üzerinde.Baş mesafesi ise oldukça yeterli.

Ortada şaft tüneli olmasına rağmen, 3. yolcu bile arka yaşam alanında rahatlıkla oturabilir.

Ayrıca arka yaşam alanında koltuk ısıtma fonksiyonun olması olağan üstü bir özellik.
Kokpitte sunulan malzeme kalitesi, sınıf standartlarını fazlasıyla karşılıyor.Dokunmatik multimedia ekranı ve onun hemen altında bulunan klima kontrol tuşlarına erişim ve etkileşim oldukça kolay.

Küçük eşyalarınız için ise yeterince yer sunulmuş.Burada pekte hoşumuza gitmeyen durum, sürücü koltuğunun en alt durumdayken bile biraz yüksekte kalması.Onun haricinde Skoda Superb’nin kokpitinde sunulan konfor seviyesi oldukça iyi.

Skoda Superb 2015 Motor ve Sürüş Özellikleri

İncelemekte olduğumuz Yeni Skoda Superb‘nin kaput altında ülkemiz için adeta biçilmiş kaftan olan 1.6 litrelik dizel motor ve 7 ileri DSG otomatik şanzuman görev yapıyor.105 beygir güç ve 250 nm tork üreten motor, beklentileri fazlasıyla karşılacak düzeyde performans sunuyor.

Zaten otomobilin boyutları ve 1.5 tondan fazla olan ağırlığı dikkata alınınca üst düzey bir performans beklemek yersiz olur.

DSG şanzuman motorla uyum içerisinde çalışıyor.Ancak kalkışlarda yapısı gereği sürekli 2. vites tercih ediyor olması bazı durumlarda kalkışın hantal olmasına neden oluyor.
Süspansiyon ayarları biraz sert yapılmış ancak fikrimizi soracak olursanız konfor konusunda herhangi bir sorun yaşatmıyor.

Yalıtım olarak motor sesinin kabine sızmadığını söylemek mümkün.Ancak hıza bağlı oranda yol ve rüzgar sesi duluyor.Yinede bizi pek fazla rahatsız eden durum olmadı.

Skoda Superb Yakıt Tüketimi

Motor ve şanzuman ikilisinin tutumluluk potansiyelinin olduğunu söylemek lazım.Superb’de ekonomi yapmamak için herhangi engeliniz yok.

5 gündür kullandığımız Superb ile 300 kilometre yol yaptık.Yol bilgisayarına baktığımızda 100 km de 7.1 tüketim ortalaması yaptımız gözlemleniyor.Bu boyutta orta sınıf sedan için değer kabul edilebilir düzeyde.Ancak kullanım düzeyinize göre tüketim değerini aşağı düşürmek sizin elinizde.

Yeni Skoda Superb makam otomobillerini aratmayan hatta onlardan daha geniş olan yaşam alanı ile sınıfında ki rakiplerine fark atıyor.Skoda Superb 2015 1.6 dizel motor ve otomatik vites kombinasyonu ile verdiği paranın karşığını almak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek.

Yeni Skoda Superb Fiyat Listesi

1.6 TDI CR Manuel / 105 HP      Ambition     80.300 TL

1.6 TDI CR Manuel / 105 HP      Elegance     86.300 TL

1.6 TDI CR DSG / 105 HP     Ambition     86.300 TL

2.0 TDI CR DSG / 140 HP     Elegance     129.700 TL

2.0 TDI CR 4×4 DSG / 170 HP     Ambition     143.900 TL

 


Yukarı