Opel Insignia Özellikleri ve 2015 Fiyat Listesi | 2020-2019-2018
Opel Insignia Özellikleri ve 2015 Fiyat Listesi
5 sene Önce Yazıldı

Opelin orta sınıf sedanı olan Insignia yakın bir zamanda makyajlandı.Geçirdiği bu makyajla daha genç bir görünüme kavuşan Opel Insignia 2014 yeni 1.6 litrelik benzinli motoruyla hem performans hemde ekonomi vaad ediyor.

[Note]Insignia İç ve Dış Tasarım Özellikleri[/Note]

Opel Insignia makyaj beraber çok daha modern ve şık bir görünüme kavuşmuş.Daha büyük krom çitalı panjur, yaprak formunda ki karizmatik bakışlı LED farlar ve yeni tasarım tampon Opel Insignia’nın burun tasarımında gerçekleştirilen başlıca yeniliklerden.

Ayrıca büyük panjurun altında küçük bir hava girişi ve hemen iki yanında da ön tasarıma yakışan sis farları mevcut.

Yeni Kasa Insignia’nın profilinde herhangi bir değişiklik yok.Ancak ön camların hemen hemen bitişinden başlayan ve arka tekerleğe doğru ilerleyen çizgi fena değil.

opel-insignia-yeni-arka-gorunum

Arkasında ise bagaj çıtasının üzerinden bagaj kapağına doğru ilerleyen yeni spot lambaları otomobilin arka tasarıma artı bir özellik katmış.

Insignia’nın kabininde ve kokpitinde yapılan değişiklikler oldukça fazla.Burada gözümüze çarpan en büyük değişimin gösterge tablosu olduğunu görüyoruz.Eski nesilde analog olan gösterge tablosu yerine Yeni İnsignia’da yüksek dijital ekranlı gösterge tablosu kullanılmış.

Bu gösterge panelinden ayrıca otomobilin yol bilgisayarını, müzik sistemini ve yine aracın farklı özelliklerini kontrol edebiliyorsunuz.

Bir diğer gözümüze çarpan yenilik ise eski nesilde sık sık eleştiri alan düğme kalabalığının artık en az seviyeye indirilmiş olması.Orta kokpitte dokunmatik multimedia ekranı ve hemen altında ise basit klima kontrol paneli yer alıyor.

Genel olarak kokpitte yapılan bu değişiklikler otomobilin içerde ki yaşam alanını çok daha modern ve şık bir hale getirdiği söyleyebiliriz.

Ancak bir diğer önemli husus ise klima sıcaklık ayar alanının dokunmatik olması.Dokunmatik olan bu alan hiç hassas değil ve kullanımı için biraz zaman geçmesi gerekiyor.

Bir diğer husus ise dokunmatik ekran ile alakalı.Kullanımı pekte kolay olmayan bu ekrana alışmak yine aynı klima kontrolunde olduğu gibi zaman istiyor.Dokunmatik ekranı vitesin hemen arkasında bulunan touchpad ile kontrol etmekte mümkün.Ancak ne yazık ki yine bu touchpadte pek hassas değil.

Opel İnsignia’nın iç mekanında kullanılan malzeme kalitesinin biraz artmış olduğunu söyleyebiliriz.Ön tarafta sunulan yaşam alanı iyi.Vitesin arkasında kapaklı gözde iki adet bardaklık ve kol dayamada günlük eşyalarınızı yerleştirmek için yeterli bir alan mevcut.

Arka yaşam alanında diz ve baş mesafesinin tatmin edici olduğunu söylemek mümkün.

Yeni Opel Insignia bagaj hacmi 500 litre ve bu rakam 4 kişilik bir ailenin seyahat yükünü rahatlıkla alacak düzeyde.

[Info]Opel Insignia Motor, Sürüş ve Konfor Özellikleri[/Info]

İncelemekte olduğumuz otomobilde 1.6 litrelik yeni turbo beslemeli benzinli motor bulunuyor.Aynı zamanda motor 170 beygir güç ve 260 nm tork üretiyor.

İsterseniz otomobili 6 ileri otomatik vitesle yada isterseniz 6 ileri Active Select otomatik şanzumanla satın alabiliyorsunuz.

2014-opel-insignia-kokpit

Motorun performans beklendilerini karşılıyor olması iyi.Vites geçişleri çok hızlı olmasada sarsıntısız geçişleri sayesinde sürüş konforuna fazlasıyla katkıda bulunuyor.

Elden geçirilen süspansiyonlar genel anlamda sarsıntısız çalışıyor.Insignia’nın yol tutuşu da bu sınıfın beklentilerini karşılayacak düzeyde.Direkisiyonun ağırlık dengesi ve ele oturuşu tatmin edici.Hissiyat konusunda biraz geri.

[Info]Opel Insignia 2014 Yakıt Tüketimi[/Info]

Insignia bu motor ve bu şanzuman kombinasyonuyla yakıt tüketimi konusunda biraz savurgan davranıyor.400 kilometre mesafe katedilen Insignia’nın yol bilgisayarına baktığımızda 10.8 litre yakıt tüketimi değerlerini gösterdi.Otomobilin 5 metrelik boyu, ağırlığı ve performansı dikkate alındığında bu değer kabul edilebilir gibi görünsede yakıt tüketiminin yüksek kaldığını söylemek mümkün.

[Normal_Box]

Opel Insignia Kullanıcı Yorumu

Opel Insignia yenilenen iç ve dış tasarımıyla dikkat çekmeyi başarıyor.Yeni 170 beygirlik benzinli motoruda performans beklentilerini karşılayacak kadar iyi.Yakıt tüketimine de tamam diyorsanız ki bence biraz düşünün bu otomobille mutlu olabilirsiniz.

[/Normal_Box]

[Normal_Box]

Insignia 2015 Güncel Fiyat Listesi

Insignia     1.6 170 HP Edition AT6     Kampanyalı Anahtar Teslim 78.659 TL

Insignia     2.0D 130HP Edition AT6   Kampanyalı Anahtar Teslim  108.458 TL

Insignia     1.4 140 HP Edition EP MT6     Kampanyalı Anahtar Teslim  74.120 TL

Insignia     1.4 140 HP Edition EP MT6 LPG Elegance     Kampanyalı Anahtar Teslim  81.307 TL

Insignia     1.6 170 HP Edition EP MT6 Elegance      Kampanyalı Anahtar Teslim  81.239 TL

[/Normal_Box]


Yukarı