Noter İşlemleri ve Fiyatları Nelerdir?
ikinci-el-araba-alma-işlemleri-masrafı

Araç alım – satım işlerinde noter işlemleri ve masrafları nelerdir işte yanıtları.

Araç satıcılarının ve ikinci el araç satın almak isteyenlerin bazı belgeleri eksiksiz olarak ibraz etmesi gerekmektedir. Araba noter işlemleri ve fiyatları 2015 yılı için 235.25 TL’dir.

Öncelikle araç muayene kontrolünün yapılması gerekiyor. Muayenesi yapılmamış araçların satışlarının yapılması yasaktır. Ayrıca aracın zorunlu trafik sigortasının olmaması da satıl için engel teşkil etmektedir. Aracın satışının, devrinin ve tescilinin yapılması için bazı evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Ruhsatın kayıp olması halinde geçici tescil belgesi, trafik belgesi, vekil aracılığı ile yapılan satışlarda vekaletname, vergi numarası ve ek olarak imza sirküsü gereklidir. İmza sirküsü tüzel kişilikler için mecburidir.

2. EL Araba Satın Alma Rehberi Yapılan İşlemler

Noterde yapılan işlemler ise gerekli belgelerin kontrol edilmesi, ehliyetlerin kontrolü, satış sözleşmesinin hazırlanması, tarafların bu sözleşmeyi imzalaması, tescil işleminin yapılması gibi işlemlerdir.
Araba Fiyatları hakkında 400 makale
Arabalar hakkında web sitemizde piyasaya dair bilgiler bulabilirsiniz.Ayrıca sıfır ve ikinci el otomobillerin teknik özellikleri ve fiyat bilgilerini sizler için toparladık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*