Mazda MX-5 2016 Kısa Bir Bakış | 2020-2019-2018
Mazda MX-5 2016 Kısa Bir Bakış
5 sene Önce Yazıldı

Mazda-MX-5_2016_resimleriGeçtiğimiz yıllar boyunca Mazda’nın her yeni modelini bekler olduk.İşte o merakla beklediğimiz bir otomobil.Dördüncü nesil Mazda MX-5 üstü açık hafif spor otomobil olarak üretildi.

Yeni bir tasarım diliyle karşımıza çıkan Mazda MX-5 oldukça farklı özelliklere sahip.Karakteristik görünüme sahip olan MX-5 çevik bir sürüş ile üstün performans sunuyor.Bir bakıma klasik Japon sanatlarından esinlenme görünsede MX-5 sınıfıyla uyum içinde.

Otomobil aynı zamanda sürücüye üstü açık otomobil deneyimi fazlasıyla yaşatmak için dizayn edilmiş.İleriden gelen rüzgarın kokpitte çok hafif bir şekilde akıyor olması sürüş zevkini elbette ikiye katlıyor.

Otomobilin yine Mazda modellerinde görmeye alışık olduğumuz Skyactiv teknoloji olması, kaputun, bagaj kapağının, ön ve arka çamurlukların alüminyumdan yapılması aracın hem ağırlığını azaltıyor hemde güvenli sürüş yaşamanızı sağlıyor.

Pedallar, direksiyon, göstegeler ve tüm ekipman optimal sürüş şeklinize göre yerleştirilmiş.BU sayede sürücünün rahat bir gidiş gerçekleştirmesi düşünülmüş.

Mazda MX-5 1.5 ve 2.0 doğrudan enjeksiyonlu benzinli skyactiv motora sahip.1.5 litre benzinli motor şehir içi kullanımda oldukça yüksek puanlar almış.

Otomobilin burun tasarımında daha öncede bahsettiğimiz gibi Japon esintileri görmek mümkün.Sinirli ama karizmatik bakışlı farlar, geniş hava girişi ve yumuşak hatlara sahip olması ona bir artı puan kazandırmış.

Son derece sportif görünüme sahip arka tasarım, sade ancak oldukça hoş görünüyor.

 


Yukarı