Lada Vesta Ne Zaman Geliyor ? (2015) | 2020-2019-2018
Lada Vesta Ne Zaman Geliyor ? (2015)
4 sene Önce Yazıldı

lada-vesta-ne-zaman-geliyorAvtoVaz geçtiğimiz aylarda Vesta için 76 milyon dolar yatırım yapmıştı bununla birlikte firma ilk test araçlarını çıkardı.

Almanya’da test işlemleri gerçekleştirilen Lada Vesta ABS ve denge testlerinden tam puan alarak ilk başarını elde etti.İlk etapta hatchback olarak üretilecek olan Vesta, ilerleyen yıllarda sedan olarak yollarda yerini alacak.

Lada Vesta Ne Zaman Üretilecek

Girdiği testlerden başarıyla geçen Lada Vesta’nın seri üretimide ilerleyen aylarda geçmesi bekleniyor.Ayrıca Vesta ülkemiz yollarında 2016 yılında görülebilecek.

Lada Vesta’ların Lada Priora’ların yerini alması planlanıyor. Hatchback tip araçların üretiminin başlamasının ardından sedan tipler de devreye alınacak. Rusya’nın yeni model ekonomik araçları Lada Vesta ile ilgili fiyatlar 400 bin rubleden (Yaklaşık 6100 dolar) başlayacak. Lada Xray Cross’lar ise 500 bin rubleden (7500 dolar) başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacak

Lada Vesta Sıfır Ne Kadar?

Ülkemizde 2016 yılında satışa çıkarılacak olan Vesta’nın fiyatı 25 bin tl yani yaklaşık olarak 6100 dolar gibi bir rakama sahip olamsı bekleniyor.

Sıfır araba almak isteyen kullanıcıların biraz daha beklemesi tavsiyemizdir.


Yukarı