Jeep Renegade 2015 Özelliklerine Bakalım | 2020-2019-2018
Jeep Renegade 2015 Özelliklerine Bakalım
5 sene Önce Yazıldı

Jeep Renegade modeli ile küçük crossover sınıfına giriş yapıyor.Bakalım DNA’sında ki yetenekleriyle Renegade rakiplerinden üstün özelliklere sahip mi?Hep beraber inceliyoruz.

Renegade’nin tasarımı, Jeep’in efsanevi modeli Wrangler’den aşina olduğumuz kutu formuna sahip.Yuvarlak farlar, ve yedi parçadan oluşan meşhur panjur, Yeni Renegade’e retro bir hava katmış.

Çıkık ve köşeli çamurluklar sayesinde otomobil, profilden oldukça kaslı görünüyor.Renegade’in arka tasarımı ise bir hayli farklı.Kara formunda ki ve ortasında X işareti olan spot lambaları, 1941’de üretilen Jeep Willys’e bir gönderme niteliğinde ve fazlasıyla dikkat çekici.

Tasarımın kişiden kişiye farklılık gösterdiğini unutmamak gerekiyor.Biz Jeep Renegade’yi ilk gördüğümüzde oldukça beğendik.

Renegade’nin içide dışı gibi sınıfında ki rakiplerinden farklı olmayı başarıyor.Burada ilk dikkat çeken unsur, Wrangler’den alınıp Renegade’ye entegre edilen, ön yolcunun hemen karşısında ki tutamak.Bu tutamak sayesinde Renegade’nin içinde arazi aracı hissi çok net bir şekilde vurgulanmış.

Dokunmatik ekranın üzerinde ki 1941’den beri üretiliyor mesajıda geçmişe adeta bir gönderme niteliğinde.

Kabinde sunulan malzeme kalitesli küçük crossover sınıfının beklentilerini karşılayacak kadar iyi.Ayrıca üst taraflarda kullanılan, yumuşak plastik malzemelerde bu kalite algısının biraz daha yukarı çekilmesinde pay sahibi.

Orta konsolda ki kumandalara erişim ve kullanım oldukça kolay.Ancak her ne kadar Jeep ve Fiat güzel bir ortaklığa gitmiş olsalarda, klima kumandalarının Giuletta ve 500L’den alınıp ufak değişikliklerle bu araca entegre edilmiş olması biraz düşündürücü.

Ön sırada sunulan yaşam alanı oldukça ferah ve geniş.Küçük eşyalarınız içinde elinizin altında yeterli alanlar bulunuyor.

Arka sırada sunulan diz ve baş mesafesi sizi rahat ettirecek düzeyde.351 litrelik bagaj hacmide beklentileri karşılayacak düzeyde.

Jeep Renegade 2015 Motoru

Renegade ülkemize 3 farklı motor seçeneği ile ithal ediliyor.Motorlardan ikisi önden çekişli biri ise 4 tekerden çekiş sistemine sahip.

Önden çekişli olanlar, 1.4 benzinli ve 1.6 dizel motora sahip.

4 tekerden çekişli versiyonda ise 2.0 litre motor bulunuyor.Bu motor aynı zamanda Trailhawk olarakda adlandırılıyor.

İncelemekte olduğumuz araçta 1.6 litre dizel motor görev yapıyor.Aynı motor daha önce Guiletta ve 500l’de de görüldü.Motor 120 beygir güç ve ve 320 nm tork üretiyor.Ayrıca 6 ileri manuel şanzımana sahip.

Motorun yapısı genel olarak performans beklentilerinizi karşılayacak bir karaktere sahip.Yumuşak geçişlere sahip vitesle de uyumu oldukça iyi.

Süspansiyonların yapısı genel anlamda konforlu.Darbeleri iyi bir şekilde filtreliyorlar ve sessiz çalışıyor olması da çok büyük bir avantaj.

Direksiyonun ağırlık dengesi oldukça iyi.Otomobili yönlendirmek istediğinizde de size hızlı ve yerinde cevaplar veriyor.

Jeep Generade yakıt tüketimi konusunda yeterli olduğunu söyleyebiliriz.85 km kullanılan Renegade 100 kilometrede 7.5 litre yakıt tüketti.Otomobilin boyutları ve performansı dikkate alındığında bu değerin iyi olduğunu söylemek mümkün.

Jeep Renegade Yorumları oldukça iyi.Kullanıcılar, sınıfındaki rakiplerine göre Renegade’ye oldukça yüksek puanlar verdi.

Jeep Renegade Fiyatına değinecek olursak eğer bu incelediğimiz aracın 2015 güncel fiyatı 81.250 TL.

Jeep Renegade 2015 Resimleri

 


Yukarı