İşte Yerli Otomobilin Teknik Özellikleri | 2020-2019-2018
İşte Yerli Otomobilin Teknik Özellikleri
5 sene Önce Yazıldı

yerli-elektrikli-otomobilHer şey aslında Devrim otomobilleri ile başlamıştı.Artık zamanın siyasi sebeplerinden mi bilinmez ama o büyük proje rafa kaldırılmıştı.İşin ilginci günümüzde ilk kez yapılan Devrim otomobili halen tıkır tıkır çalışmaktadır.Sanırım bu utanç bize bir 100 sene yeter.

Şuana geldiğimizde bu konuda ülkemizde ciddi adımlar atılmakta.Yerli otomotiv ve silah sanayi çok iyi gelişmeler gösteriyor.Umarız aynı devrim arabalarında olduğu gibi bu gelişmelerde rafa kaldırılmaz.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yerli elektrik otomobil hakkında bazı detaylarda bulundu.Kendisininde bizzat her zaman bu konuyu takip ettiğini söyleyen bakan; içten yanmalı otomobillerin maliyetinin çok düşük olduğunu bu konuda standartların çok yükseldiği söyledi.Öyle ki; ülkemizin hedefi elektrikli otomobillerde iyi bir yere gelmesi ve bu alanda pazar oluşturmak.Sonuçta geleceğin teknolojisi.

Yerli elektrikli otomobilin, günde sadece 2-3 TL enerji tüketeceği yani ayda en fazla 100-150 TL gibi bir yakıt tüketimi olacağı söylendi.Yerli otomobilin dünya çapında iyi satış rakamlarına ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Şuan da TUBİTAK’da çalışmalarına başlanın otomobilin en kısa sürede seri üretime geçmesi bekleniyor.


Yukarı