İkinci El Araba Fiyatları Arttı (2015 Eylül)
ikinci-el-araba-alma-işlemleri-masrafı

Döviz kurlarında ki artış 2.el oto pazarını da vurdu.Fiyatlar otomobil segmentine ve modeline göre nereyse %10-25 arttı.

Ülkemizde dolar neredeyse 3.0 Lirayı aştı.Dünya genelinde yaşanan olumsuz koşullar ikinci el oto pazarınıda vurdu.Fiyat artış gösterdi.

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık bu durum için şunları söyledi;

“İkinci elde sıfırların fiyatlarının artmasıyla otomatik olarak bizim de zam yapma mecburiyetimiz ortaya çıktı. Buna karşılık iki türlü artış var; biri sanal ortamdaki artış, ikincisi bizim sıfırlara endekslediğimiz artışlar. Evet, sıfır otomobillere paralel olarak ikinci elde de fiyatlar son iki ayda yüzde 10-25 arttı ama sanal ortamda, internette adeta kanat taktı. Olması gereken fiyat artışının 2-3 katıyla araç pazarlanıyor. Burada vatandaşlar birbirlerinden görüp fiyat yazdıkları için ucu açık, sınır yok. Bir de bunlar araba görülmeden, eksper yapılmadan verilen fiyatlar. Ona da dikkat etmek lazım.”

Önümüzde ki günlerde dolar ne olur bilinmez ancak şu sıralar araç almadan önce biraz daha düşünmeniz gerekebilir.
Araba Fiyatları hakkında 400 makale
Arabalar hakkında web sitemizde piyasaya dair bilgiler bulabilirsiniz.Ayrıca sıfır ve ikinci el otomobillerin teknik özellikleri ve fiyat bilgilerini sizler için toparladık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*