Ford Focus RS 2016 Özelliklerine Bakış | 2020-2019-2018
Ford Focus RS 2016 Özelliklerine Bakış
5 sene Önce Yazıldı

yeni-focus-rsYeni Ford Focus RS sınıfının lideri olarak görünüyor.Üstün viraj hızı heyecan verici performansı ve sürüş keyfi ile yenilikçi bir model.

Özel tasarım 2.3 litre Ecoboost motor ile donatılmış Focus RS yeni bir başlangıç olacak.

Avrupa ve ABD’de küçük bir mühendis ekibi tarafından geliştirilen Focus RS 2016 aerodinamik ve sportif görünümü ile göz dolduruyor.

Dinamik dış tasarımı ve yeni kokpiti ile modern teknolojinin özelliklerini bir arada sunuyor.Tüm dünyada satışa çıkarılacak Focus RS Almanya’da üretildi.Üstün çekiş ve viraj kabiliyetleri ve tork gücü sayesinde adeta performans patlaması yaşatıyor.

Burun tasarımında aşağıya doğru eiğk farlar son derece karizmatik görünüyor.Altıgen ızgaranın üzerinde bulunan gri panel onun altında da sanki gri panelin devamı gibi duran alt havalandırma son derece uyumlu olmuş.

Kemikli yapıya sahip siyah tonda sis farları oldukça büyük ve sportif duruş sergiliyor.

Profilden bakıldığında otomobil sade ancak dinamik bir yapıya sahip.

Aracın genel tasarımı dinamik hedeflere uygun olarak tasarlanmış.Ön splitter, arka spoiler ve alt taban özellikleri ve aerodinamik optimizasyonu ile hem performansa hemde duruşa artı katıyor.

Arka kısımda ise tipik Focus özellikleri göze çarpıyor.Ancak alt tampon çift egzoz çıkışı son derece sportif bir özellik katmış.

Ford mühendisleri bu otomobilde daha yüksek performans alabilmek için R19 lastikleri yani Michelin ile birlikte çalışmış.Elektrik takviyeli direksiyon sistemi ve daha sert ön süspansiyon ile enerjik bir sürüş keyfi sizleri bekliyor.

Ford’un Ecoboost teknolojisi 2.3 litrelik motorla olağanüstü bir tork ve çekiş gücü elde ediyor.

[Info]Yeni Ford Focus RS Resimleri[/Info]


Yukarı