AMG Nedir? Mercedes AMG | 2020-2019-2018
AMG Nedir? Mercedes AMG
5 sene Önce Yazıldı

AMG ilk olarak 1967 yılında Almanya’nın Stuttgart ilinde yarış motorlarını test ve tasarlamak adına, Hans-Werner Aufrecht ve Erhard Melcher tarafından kurulmuştur.

Kurulduğu şehirde artık tanınan ve dahada büyümek isteyen AMG, özel tasarım siparişler alarak ününü oldukça yaymıştır.Özellikle Mercedes otomobiller üzerinde modifikasyon düzenlemeleri yapan AMG, 1999 yılında Mercedes-Benz bünyesine girmiş ve artık Mercedes’in modifikasyon ekibi olmuştur.

AMG bilindiğinin aksine otomobil üretmez, var olan Mercedes‘lerin üzerinde çeşitli aerodinamik ve performans iyileştirmeleri yapar.AMG eli değmiş bütün modellerde lisans bulunur.Bu lisans motorun silindir kapağında yer alır.Arıca özel bir seri numarasına sahiptir.Çift turbolu 4.0 litrelik V8 motor AMG’nin ürettiği en yeni motorlardandır.

Bir AMG motoru yaklaşık olarak 50 profesyonel usta tarafından üretilir.Başından sonuna kadar bu süreç çok titiz ve özel bir şekilde ilerler.AMG sadece motor değil, otomobil aerodinamik ve tasarım unsurlarına el atar.Sonuçta otomobilden verim almanın en önemli noktalarından biriside bunlardır.

Genel olarak AMG, mükemmelliyetçi bir ekiple çalışmaktadır.

AMG Hangi Modellerde Bulunur?

AMG, Mercedes’in A, C, CLA, CLS, E, G, GL, GLA, GT, ML, S, SL, SLK modellerinde bulunur.


Yukarı