2016 Tesla Model X Özellikleri ve Fiyatı
tesla-model-x-2016

Yeni teknoloji Tesla Model X, 2016 yılında yollarda olacak.İşte teknik özellikleri ve fiyatı.

Amerika ve Avrupa’da hızla yayılan elektrikli otomobiller artık geleceğin teknolojisi olarak gösteriliyor.

Bu otomobiller arasında Tesla Model X ilk göze çarpanlardan.Otomobilin tasarımı hakkında konuşmak gerekirse tipik içten yanmalı araçlarda gördüğümüz ön ızgara bu otomobilde yok.Olmasıda zaten beklenemez.Ancak burun kısmının estetik açıdan biraz vasat olduğunu söylemek mümkün.Onun dışında araç farları oldukça güzel görünüyor.

Arka tasarımda ise pek iyi sayılmayan tasarım çizgileri hakim.Spot farlarının ortasından geçen krom çıta fena durmuyor.

Tesla Model X beraberinde yeni teknolojilerde getiriyor.Bunlardan biriside 360 derece sonar kamera.Aktif güvenlik sağlayan kamera ile görüş açınız dahada genişliyor.

Tesla Model X’in çarpışma testlerinde 5 yıldız aldığını hatırlatmak gerekir.Alüminyum sütunlar ve çelik çerçeve güvenlik seviyesini en üste çıkarmış.

Otomatik vitese sahip olan Model X, 259 ve 503 beygir güç üretiyor.Saatte 155 kilometre hıza çıkabilen otomobil, 0’dan 60 kilometreye 3.8 saniyede çıkıyor.Otomobilin fiyatı ve teknik özellikleri aşağıdadır.
Araba Fiyatları hakkında 400 makale
Arabalar hakkında web sitemizde piyasaya dair bilgiler bulabilirsiniz.Ayrıca sıfır ve ikinci el otomobillerin teknik özellikleri ve fiyat bilgilerini sizler için toparladık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*