2015 Model Honda Civic Sedan Ayrıntılı Özellikleri | 2020-2019-2018
2015 Model Honda Civic Sedan Ayrıntılı Özellikleri
5 sene Önce Yazıldı

2015 Honda Civic Sedan yenilendi.İşte özellikleri.

Honda’nın compact sedanı olan Civic, yakın bir zamanda ufak makyaj geçirdi.Bakalım 1.6 benzinli motora ve fabrikadan LPG kitiyle satın alabileceğiniz otomatik vitese sahip Civic Sedan neler vaad ediyor.

Honda Civic Sedan yakın bir zaman makyaj geçirdi.Bu makyajla beraber panjur ve ön tamponun bir bölümü yenilenerek daha farklı ve modern bir görünüme kavuştu.

Honda Civic Sedan Tasarım Özellikleri

Genel anlamda Honda’nın marka kimliğini yansıtan çizgiler, Civic Sedanda’da karşımıza çıkıyor.

Yeni tasarım çift renkli jantlar otomabilin daha elit görünmesini sağlamış.Arka tasarımı çok iddialı olmasada güncel rakiplerinden daha sportif göründüğü kesin.

Honda Civic Sedan’nın kokpiti daha önce incelediğimiz Honda Civic Hatchbackle fazlasıyla benzer özelliklere sahip olsada birebir aynısı değil.Sürücü odaklı kokpitte tüm kumandalar elinizin altına yerleştirilmiş erişim ve kullanım oldukça kolay.

Göstergeler Hatchbackte olduğu gibi 2 katlı.Altta devir ssati üstte ise dijital hız göstergesi yer alıyor.Küçük eşyalarınız için vitesin önünde geniş bir alan sunulmuş ayrıca 2 adet bardaklık ve kol dayamada içine bir çok küçük eşyalarınızı koyabileceğiniz yeterli büyüklüğe sahip.

Kokpitte kullanılan malzemeler sert plastikten.Görünüm olarak baktığınız zaman kalite algısı hiçte fena değil.

Arka sırada sunulan yaşam alanı iyi, sınıf standartlarında makul diz ve baş mesafesi sunuluyor.Ayrıca şaft tüneli olmadığından 3. bir yolcuda burada rahatlıkla seyahat edebilir.

440 litrelik bagaj hacmi çok iddialı olmasa da rakipleriyle benzer seviyede.

Civic Sedan Motor ve Sürüş Özellikleri

Honda’nın Şekerpınarda ki fabrikasında üretilen Civic Sedan, ülkemizde sadece 125 beygir güç ve 152 nm tork üreten 1.6 litrelik benzinli motorla satılıyor.Bu aracı isterseniz 5 ileri manuel vitesle istersenide 5 ileri otomatik vitesle satın alabiliyorsunuz.

Ayrıca ekonomi sizin için ilk sırada ise Civic Sedan’nı fabrikadan monte edilen LPG kitiyle de alabiliyorsunuz.

Stepnenin yerine yerleştirilen 35 litrelik LPG tankı sayesinde Civic Sedanı ister LPG li isteseniz de benzinli olarak kullanabiliyorsunuz.

1.6 litrelik değişken subab zamanlı benzinli motorun haliyle alt ve orta devirleri pek canlı değil.Ancak üst devirlere çıkıldıkça motor kendine geliyor ve beklentileri karşılayacak düzeyde bir performans sunuyor.Klasik tipteki 5 kademeli otomatik vitesin geçişleri yumuşak ve sarsıntısız.Fakat geçiş hızı biraz yavaş ve sadece 5 ileri oranlı olduğu için performansa pek bir katkısı bulunmuyor.

Yinede motor ve vites ikilisi uyumlu bir şekilde çalışıyor çok fazla performans meraklısı değilseniz bu ikili ile mutlu olabilirsiniz.

Pek ihtiyacınız olmada vitesi direksiyonun arkasında bulunan kollarlada yönetmeniz mümkün.

Civic Sedan sürüş konforu bakımından sınıfında ki diğer rakipleriyle benzer.Süspansiyonların darbe emişi iyi ve günlük kullanımda her hangi bir sıkıntı yaşatmıyor.Yol tutuşu konusunda da makul bir tavır sergilediğini söylemek mümkün.

Yalıtım konusunda Civic Sedan sınıfında ki rakiplerinin biraz gerisinde kalıyor.Normal kullanım esnasında önemli bir problem yaşatmazken, motor devri yükseldiğinde ve sürat arttığında hem yok gürültüsü hemde motor sesi kabinde duyuluyor.

Honda Civic Sedan Benzinli Yakıt Tüketimi

Bir hafta kullanılan Civic Sedan ile 300 kilometre mesafe katedildi.Yol bilgisayarında 9.6 litrelik yakıt tüketimi gözlemdi.Bu rakamın düşük olduğunu söylemek zor.

Honda Civic Sedan Kullanıcı Yorumu

Honda Civic Sedan çok ekonomik bir seçenek olmasada fabrika tarafından sunulan LPG kiti sayesinde tutumluluk potansiyelini artırmayı başarıyor.Eğer aracım hem sedan olsun hemde aile aracı olsun diyorsanız bu aracı yakından incelemenizi tavsiye ederim.LPG kitini unutmayın.

 

Honda Civic Sedan Teknik Özellikler

  • Hacim (cc)     1598
  • Yakıt türü     Benzin/Tercihe göre LPG
  • Maksimum güç     (92kw) 125 PS / 6500 rpm
  • Şanzıman     5 ileri, 1 geri
  • Uzunluk (mm)     4545
  • Yakıt deposu (lt)     50
  • Hızlanma 0-100 (km/s)     9.7/12.0
  • Ağırlık, sürücü hariç (kg)     1208


Yukarı