2015 Mercedes S65 Coupe AMG | 2020-2019-2018
2015 Mercedes S65 Coupe AMG
5 sene Önce Yazıldı

Mercedes S65 Coupe 12 silindirli, benzersiz sürüş konforu ve iki kapısı ile yine harika.

AMG 6.0 litre motor, 630 HP beygir güç ve 1000 nm güç üretiyor.Kendi segmentinde benzersiz olan motor performansı ile adeta harikalar yaratıyor.Otomobilin üstün süspansiyon ve yol tutuşu ise taktire şayan.

Dünyada hiçbir otomobil üreticisi Mercedes-AMG gibi 12 silindirli araçlar portföyü sunamamaktır.Buda bu otomobili ayrıcalıklar listesinin başıma ekliyor.

Motorun bir diğer özelliği ise, 100 kilometreye sadece 4.1 saniyede çıkmasıdır.Tabi bunun altında yatan en büyük neden AMG imzasıdır.Bu özelliklerde motor sürücüsüne üstün bir çekiş gücü ve zahmetsiz bir sürüş konforu sunuyor.

Ve bazı orta sınıf araçları bile kıskandıracak yakıt tüketimine sahip.Mercedes Benz S65 100 kilometrede ortalama olarak 11.9 litre yakıt tüketimi sunuyor.Bir önceki modelden tam olarak 2.4 litre daha az.

AMG 6.0 V12 motor, alüminyum karter, çelik alaşımlı dövme krank mili, ECO start/stop ve üç ayrı sürüş modu sunuyor.

Tasarım Özellikleri

Gelelim otomobilin tasarımına.Ön burun tasarımında kuşkusuz Mercedes DNA’sı işlenmiş.Ortada geniş hava ızgara ortasında büyük Mercedes logosu, hemen altında geniş havalandırma.Yüksek aydınlatmalı kesik led farlar ise karizmatik bir hava katmış.

Arka tasarımda son derece yumuşak ama oldukça güzel bir dizayn var.Bagaj kapağında ki rüzgarlığın artı bir çizgi olduğunu söylemek mümkün.4 çıkışlı egzoz ise son derece sportif.

Kokpitte kullanılan işçilik ve malzeme kalitesi oldukça iyi.Orta konsolda multimedia ekranı hemen altında klima çıkışları ve kontrol düşları yer alıyor.Direksiyon üzerinde yer alan düğmeler ilede ekranı kontol etmek son derece basit.

Gelelim Mercedes S65 fiyatına, otomobil 244.000 Euro ücret ile satılıyor.

Resim Galerisi


Yukarı