11 Şubat Ehliyet sınavına az bir süre kaldı, peki nasıl hazırlanılır? | 2020-2019-2018
11 Şubat Ehliyet sınavına az bir süre kaldı, peki nasıl hazırlanılır?
3 sene Önce Yazıldı

Ehliyet sınavına hazırlıkta tüm sürücü adaylarının gözdesi ehliyet.co’da çıkmış ehliyet sorularını çözebilir, kendinizi deneme sınavına tabi tutabilirsiniz. Bildiğiniz üzere her yıl 5 kere yapılan ehliyet sınavında bir çok aday teorik sınavdan kalabiliyor. Bunun en büyük sebebi deneme sınavına girmemek, ve geçmiş soruları çözmemek.

Sınav Hangi Gün, Kaçta, Kaç Dakika?

11 Şubat 2017 Ehliyet sınavı Cumartesi saat 14:00 da başlayacak. 60 dakika sürmesi planlanan sınavın 15.00 da bitiyor. Sınava 14.00 dan sonra girmek yasak, önerimiz sınav başlamadan 30 dakika önce sınav yerinizde olmanızdır.

11 Şubat Ehliyet Sınavı Ücretleri Ne Zaman Yatırılır?

Sınav ücretlerinin yatırılma tarihi 27 aralık 2016 ve 16 ocak 2017 arasında yer alıyor.

Ehliyet Sınav Soruları ve Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Öncelikle ehliyet sınav sorularının açıklanma tarihi kesin değildir, şöyle ki geçmiş yıllarda yapılan ehliyet sınavlarının soruları genelde sınavın yapıldığı günü takiben 7-12 gün arasında açıklanıyordu. Bu sınavda ise yine aynı şekilde 24-30 şubat arasında paylaşılacağını ön görüyoruz. Bundan önceki sınavlarda ise yine 12 gün sonra açıklanacağı gösteriliyordu. Biz 11 şubat ehliyet sınav sonuçlarının 25-30 şubat arasında açıklanmasını bekliyoruz.


Kaç Soru İle Geçerim? Kalırsam Ne Olucak?

Eğer 35den fazla soruya doğru yanıt verirseniz, 70 puan ile sınavfan başarılı sayılırsınız. Soruların değeri ise 2 puandır. %70 başarı sağlarsanız sınavda başarılı sayılırsınız.

Direksiyon Sınavına Ne Zaman Gireceğim?

Direksiyon sınavınında tarihi kesin olarak bilinmemekle beraber, yine ehliyet sınav sonuçlarını takiben 2. ve 3.haftadan sonra başlamaktadır. Yani direksiyon sınavınızı ocak ayının 2.haftasından sonra ki haftalarda yapacağınızı söylebiliriz. Unutmayın ki direksiyon sınavı tamamen sizin bulunduğunuz sürücü kursunun şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Bunun için yayınlana bir direksiyon sınavı takvimi bulunmamaktadır.


Yukarı